Wkładki ortopedyczne

Wkładki ortopedyczne

WKŁADKI ORTOPEDYCZNE

Dobór wkładki do obuwia zawsze powinien odbywać się w sposób spersonalizowany. Jeśli jesteś osobą aktywną fizycznie, dużo biegasz lub wręcz przeciwnie - masz dolegliwości bólowe kręgosłupa, bioder, kolan czy stóp, które uniemożliwiają Ci aktywność wkładki mogą być doskonałym sposobem na pomoc.

Wkładki, które proponujemy wymuszają prawidłowe ustawienie stopy podczas obciążenia, wpływają na poprawę biomechaniki kończyn dolnych zapewniając prawidłową pracę mięśni i stawów. Sposób projektowania jest jest złożony. Aby odpowiednio dopasować wkładki do potrzeb pacjenta potrzebny jest dokładny wywiad i badanie fizykalne.

Następnie wykonujemy badanie dynamiczne i statyczne na platformie free-step. Daje nam to bardzo dokładną analizę dystrybucji obciążeń, a wraz z wyciskami stóp, które pobieramy, pozwala na stworzenie trójwymiarowego modelu.

Dopiero w oparciu o te wszystkie dane projektowane są indywidualne wkładki. Wycinane są w specjalnym materiale, po wcześniejszym wyborze jego twardości, poziomu elastyczności, etc.

Wszystkie te zabiegi pozwalają osiągnąć końcowy produkt czyli spersonalizowane wkładki, idealnie dopasowane do potrzeb Twoich stóp.
Image

Chcesz się zapisać na terapię? Zostaw numer telefonu a oddzwonimy!

Wypełnij wszystkie pola
Image
ul. Widok 11,
42-400 Zawiercie

© 2022 fil-med.pl. All Rights Reserved