DRENAŻ LIMFATYCZNY

Drenaż limfatyczny jest jedną z metod oddziaływania na nasz układ chłonny, która doskonale sprawdza się zarówno pod kątem leczniczym. Głównym celem drenażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia oraz zmniejszenie widoczności obrzęków na ciele.

 

Drenaż limfatyczny ma na celu usprawniać krążenie chłonki w naszym organizmie, co w konsekwencji pozwala poprawić motorykę układu chłonnego, redukować obrzęki oraz regenerować uszkodzony układ limfatyczny. Pamiętajmy, że na skutek przeprowadzonego drenażu zwiększa się objętość czasowa limfy, czyli czas niezbędny do naprzemiennego napełnienia i opróżnienia się początkowych naczyń limfatycznych. W efekcie zabieg ten przyspiesza transport limfocytów produkowanych w węzłach chłonnych.

 

Podczas takiego masażu wykonywanego ręcznie przez doświadczonego fizjoterapeutę lub masażystę stosowane są specjalne techniki i chwyty terapeutyczne, które wykonuje się w określonym czasie, z odpowiednią siłą i częstotliwością. Masaż stanowi kombinację powolnych ruchów okrężnych, pompujących, obrotowych i czerpiących, których siła jest dostosowywana do danej partii ciała oraz stanu zdrowia pacjenta. Co ważne, podczas drenażu limfatycznego ruchy prowadzone są zawsze od części proksymalnych do dystalnych. Dla przykładu, jeśli przeprowadzamy masaż limfatyczny nóg, zabieg zaczyna się od okolic uda i podąża się w kierunku stopy.

Image

Chcesz się zapisać na terapię? Zostaw numer telefonu a oddzwonimy!

Wypełnij wszystkie pola
Image
ul. Widok 11,
42-400 Zawiercie

© 2022 fil-med.pl. All Rights Reserved